Translate

sâmbătă, 27 octombrie 2012

Blogul meu.....

Salut!Asta e primul meu blog si vreau sa scriu cateva cuvinte de inceput.Nu stiu mare lucru despre cum se utilizeaza dar voi invata pe parcurs.Va astept cu comentarii si pareri!

Steaua Bucuresti


"Vă garantez că luăm Liga Campionilor!"Declaraţie halucinantă din Ghencea: Becali i-a pus gând rău lui Messi


  1. Steaua defilează în Liga 1 şi este pe val în Europa. Soluţiile lui Reghecampf par să prindă în Ghencea, iar Becali nu ratează nicio ocazie pentru a se felicita pentru alegerea făcută.Patronul Stelei a declarat după victoria cu Molde că vrea să urmeze la Steaua modelul Şahtior: "De primele opt echipe ale Europei nu ne putem atinge, dar vreau să ne batem de la egal la egal cu restul echipelor mari", este reacţia superoptimistă a patronului.Gigi Becali speră să îşi îndeplinească visul şi să revină la "masa bogaţilor". Patronul Stelei le face şi o promisune fanilor, care cel puţin acum pare de domeniul fantasticului: "Vă garantez că vom lua Liga Campionilor". Condiţia? Să se retragă Messi!
    "Ştiţi când va câştiga Steaua Liga Campionilor? Când se va retrage Messi! Până atunci, n-avem nicio şansă! Dar după ce se retrage, vă garantez că luăm Liga Campionilor", a spus Becali la Antena 1.
    Până să revină în competiţia "regină" a Europei, Steaua o poate vedea pe marea rivală de la CFR Cluj în primăvăra Ligii: ardelenii au şanse mari să se califice dintr-o grupă cu Galatasaray, Braga şi Manchester United. Calificarea în primăvara Ligii ar fi o premieră pentru o echipă din Liga 1.