"Vă garantez că luăm Liga Campionilor!"Declaraţie halucinantă din Ghencea: Becali i-a pus gând rău lui Messi
- Steaua defilează în Liga 1 şi este pe val în Europa. Soluţiile lui Reghecampf par să prindă în Ghencea, iar Becali nu ratează nicio ocazie pentru a se felicita pentru alegerea făcută.Patronul Stelei a declarat după victoria cu Molde că vrea să urmeze la Steaua modelul Şahtior: "De primele opt echipe ale Europei nu ne putem atinge, dar vreau să ne batem de la egal la egal cu restul echipelor mari", este reacţia superoptimistă a patronului.Gigi Becali speră să îşi îndeplinească visul şi să revină la "masa bogaţilor". Patronul Stelei le face şi o promisune fanilor, care cel puţin acum pare de domeniul fantasticului: "Vă garantez că vom lua Liga Campionilor". Condiţia? Să se retragă Messi!"Ştiţi când va câştiga Steaua Liga Campionilor? Când se va retrage Messi! Până atunci, n-avem nicio şansă! Dar după ce se retrage, vă garantez că luăm Liga Campionilor", a spus Becali la Antena 1.Până să revină în competiţia "regină" a Europei, Steaua o poate vedea pe marea rivală de la CFR Cluj în primăvăra Ligii: ardelenii au şanse mari să se califice dintr-o grupă cu Galatasaray, Braga şi Manchester United. Calificarea în primăvara Ligii ar fi o premieră pentru o echipă din Liga 1.
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu